KDYŽ SE COTONEK ZACUCHÁ

11. srpna 2023

 

Pořád to vypadalo dobře, a pak najednou ….!

Dovolená, léto, podstatně víc stráveného času v přírodě  – váš dobře nastartovaný režim česání vzal za své a najednou zjistíte, že to už nejde tak snadno jako dřív. V srsti je kromě cucků úplně všechno – uschlá tráva, větvičky, kuličky svízele.

Snažíte se česat každý den třeba i hodinu, ale výsledky neodpovídají odvedené námaze. Jak tu spoušť dát do pořádku??

S velkou lítostí a někdy i zlostí prohlížíte fotky načesaných cotonků na sociálních sítích a zdá se vám, že jen ten váš je samý cucek?

 

Nacházíte se ve stejné nebo podobné situaci a vůbec nevíte, jak dál?

PRVNÍ POMOC …

  Především v takové situaci pejska NEKOUPEJTE!
Pokud nemáte v rozčesávání dostatečnou praxi, zacuchanou srst (a to i v případě, že je špinavá) nekoupejte dřív, dokud se vám nepodaří rozčesat alespoň to nejhorší… Po namočení cucků si s tím už velmi pravděpodobně neporadíte.

  Máte-li doma dobré nástroje, čas, dostatečnou míru trpělivosti, a alespoň základní zkušenost s česáním, pusťte se hned do rozčesávání sami. Bude to sice běh na delší trať, ale určitě to dokážete, budete-li se držet následujících kroků:

Češte teď nějaký čas KAŽDÝ DEN

Češte po částech – každý den JEN JEDNU ČÁST. Zadní nožička, přední nožička, bok, …, hrudník, hlavička.

Snažte se vždy vybranou část dokončit

Češte MAXIMÁLNĚ 30 MINUT

Při česání vždy POUŽÍVEJTE ROZČESÁVAČ

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Pokud ale ani po týdnu nejsou patrné zásadní změny, je potřeba odhalit, kde se stala chyba …

 

DOMLUVTE SI KONZULTACI

Deník Ombretty – kapitoly

V dešti (Deník Ombretty, 7.kapitola)

V dešti (Deník Ombretty, 7.kapitola)

Ombrettce je už devět měsíců…
Zatím zažila převážně jen krásné suché počasí (pro majitele cotonka ideální …)
Co však s Ombrettkou v dešti? Jak ochránit její krásnou bílou srst v plískanicích, které, ať chci nebo nechci, určitě přijdou?

číst více
Koupání (Deník Ombretty, 4.kapitola)

Koupání (Deník Ombretty, 4.kapitola)

Úplně poprvé jsem koupala Ombrettu, když jsme dorazili z její rodné Itálie k nám domů. V jedné fázi cesty jsme kličkovali autem v dost hrozných serpentýnách. To nakonec nezvládla jak Ombrettka, tak ani ostřílený automobilový pasažér Hessie, a obě se poblinkaly … Nezbylo nic jiného než hned po návratu koupat.

číst více
Zátěžová zkouška – víkend na chalupě (Deník Ombretty, 3.kapitola)

Zátěžová zkouška – víkend na chalupě (Deník Ombretty, 3.kapitola)

Na chalupě jsme se letos pustili do rozsáhlejších úprav terénu zahrady. Na mnoha místech je stále odkrytá zemina, která díky teplému a suchému větru poletuje vzduchem stejně tak jako ohromné množství pylu. Zem pokrývají spadlé jehnědy a potůček jindy protékající zahradou neprotéká – je bez vody, jen na dně zůstalo takové polosuché blátíčko …

číst více
Začínáme si zvykat na česání (Deník Ombretty, 2.kapitola)

Začínáme si zvykat na česání (Deník Ombretty, 2.kapitola)

Ombretce jsou necelé čtyři měsíce.
Její srst je heboučká, nadýchaná … Hřebínek projíždí srstí naprosto bez problémů, bez jakéhokoliv zadrhnutí. Ani se nechce věřit, že by tomu mělo být někdy jinak.
Protože ale vím, že “cuchací fáze” je nevyhnutelná, začala jsem s pravidelnou péčí o srst hned v prvních dnech.

číst více
Deník Ombretty

Deník Ombretty

Rozhodla jsem se, že zmapuji první rok péče o srst cotonka – mojí malé Ombrettky – formou jakéhosi deníku. Nazvala jsem ho Deník Ombretty.
Po celý rok budu na svých stránkách zveřejňovat informace týkající se česání, koupání mé malé Ombretty v tom konkrétním určitém období jejího věku. Třeba mé příspěvky poslouží dalším majitelům cotonků a usnadní jim péči o srst svých pejsků.

číst více