Moji pejsci

BENNIE – můj první cotonek

Jako HOKKO BELAMONTY (tak oficiálně zní její jméno) se narodila spolu s dalšími čtyřmi sourozenci dne 18.3.2002 v Brně, v chovatelské stanici Belamonty.

Vybrat si jen jedno štěňátko ze čtyřech vůbec nebylo lehké. Všechny ty malé chlupaté kouličky byly nádherné… Nakonec si mě získala nejvíce zbarvená fenečka. Moje krásná barevná Hokko! …

 

HESSIE

Hessie se narodila 3.2.2009 v Sedlčanech, v chovatelské stanici Bavlníkový květ.

Výběr svého druhého pejska jsem neponechala náhodě a pečlivě jsem si vybírala. Okouzlil mě cotonek Apache zkušené chovatelky cotonků paní Zity Vondrové. Drobnější cotonek s nádhernou hlavičkou, výborným pigmentem a krásnou splývavou srstí. I maminka Emilka byla krásná, a tak jsem doufala, že se jim štěňátka povedou…

OMBRETTA

Cotonbrie Ombretta Bianca se narodila 12. ledna 2018 v italském městě Macerata v chovatelské stanici Cotonbrie.

Po smrti mé první fenečky Bennie jsem si nějak nemohla zvyknout, že už doma nemám dva pejsky. Bennie mi chyběla …
Začala jsem si pohrávat s myšlenkou, že si k Hessie pořídím nové štěňátko a že se možná zkusím porozhlédnout se po zahraničních chovatelských stanicích.

 

Mohlo by vás zajímat

ZÁKLADNÍ PRAVIDLA PÉČE O SRST

ZÁKLADNÍ PRAVIDLA PÉČE O SRST

Tato pravidla jsou určena především těm, kteří si právě přivezli domů malé štěně cotonka a chtějí se naučit pečovat o jeho srst hned na začátku …

Jak pečovat o srst cotonka

Jak pečovat o srst cotonka

Aby srst cotonka byla krásná, lehká, vlající – je prostě potřeba ČESAT. Jak často? Odpověď na otázku se liší v závislosti na věku pejska. Kvalita srsti se totiž během prvních dvou let života zásadním způsobem mění, a tak je třeba tomuto faktu péči přizpůsobit.

Deník Ombretty

Deník Ombretty

Rozhodla jsem se, že zmapuji první rok péče o srst cotonka – mojí malé Ombrettky – formou jakéhosi deníku. Nazvala jsem ho Deník Ombretty.
Po celý rok budu na svých stránkách zveřejňovat informace týkající se česání, koupání mé malé Ombretty v tom konkrétním určitém období jejího věku. Třeba mé příspěvky poslouží dalším majitelům cotonků a usnadní jim péči o srst svých pejsků.

Adresa

Píškova 1959
155 00 Praha 5

E-mail

Telefon

+420 603 107 023

Sociální sítě