Salon Avanti

Jmenuji se Eva Šalandová. V roce 2002 jsem si pořídila svého prvního cotonka. Byla to láska na celý život …
O tři roky později, v roce 2005, jsem otevřela svůj SALON AVANTI a od té doby se nepřetržitě věnuji úpravě srsti těchto krásných pejsků.

 

Jak to všechno vlastně začalo?

Začátek byl docela prozaický. V roce 2002 jsem si pořídila fenku cotonka. Krásné chlupaté klubíčko se po pár měsících i přes mou usilovnou péči změnilo ve filcovou kouli. Nikdo nebyl schopen mi poradit.
Po dlouhém trápení se nakonec moje fenečka doslala do rukou moc šikovné paní, která (pro mě tenkrát zázrakem) její kožíšek rozčesala a poradila mi, jak se nadále o srst pejska starat.
Postupně jsem se naučila rozčesávat i sebevíc zacuchanou srst a sbírala další informace o tom, jak pečovat o srst pejsků.
Během let 2004 – 2006 jsem absolvovala rekvalifikační kurz stříhání psů, několik odborných seminářů, nastudovala potřebnou literaturu a na jaře roku 2005 otevřela svůj SALON AVANTI. Na podzim roku 2010 jsem se poprvé zúčastnila mezinárodní soutěže Pragobest a jako nováček jsem získala ve své kategorii 3. místo…

Dvanáct let jsem upravovala srst psům všech malých dlouhosrstých plemen, od roku 2018 jsem pak věnovala veškerý svůj pracovní čas už jen své specializaci, tj. úpravě psů plemene Coton de Tuléar.

Všechno jednou začíná, ale i končí … 

O čtyři roky později, na jaře roku 2022, po sedmnácti letech krásné práce v salónku, jsem dospěla k rozhodnutí, že už nemohu dále pracovat ve stejném rozsahu jako doposud, že musím svou činnost ukončit nebo zásadním způsobem změnit. Poslední čas jsem totiž stále častěji cítila spíše únavu i bolest (ruce, záda) než radost ze své práce… 

Jak tedy bude SALON AVANTI fungovat dál?

 • nebude již nabízet ani poskytovat pravidelnou údržbu srsti psů
 • bude i nadále poskytovat službu PŘÍPRAVA COTONKŮ NA VÝSTAVU
 • jeho další činnost bude mít převážně informační charakter

  Na stránkách budou zveřejňovány NÁVODY A ČLÁNKY týkající se údržby, úpravy a péči o srst cotonka

  V rubrice PORADNA se pokusím, na základě svých zkušeností s úpravou srsti psů, odpovědět na všechny dotazy z této oblasti

  V nabídce budou KURZY pro ty, kteří se chtějí o úpravě srsti cotonka dozvědět co nejvíce

  Mohlo by vás zajímat

  ZÁKLADNÍ PRAVIDLA PÉČE O SRST

  ZÁKLADNÍ PRAVIDLA PÉČE O SRST

  Tato pravidla jsou určena především těm, kteří si právě přivezli domů malé štěně cotonka a chtějí se naučit pečovat o jeho srst hned na začátku …

  Jak pečovat o srst cotonka

  Jak pečovat o srst cotonka

  Aby srst cotonka byla krásná, lehká, vlající – je prostě potřeba ČESAT. Jak často? Odpověď na otázku se liší v závislosti na věku pejska. Kvalita srsti se totiž během prvních dvou let života zásadním způsobem mění, a tak je třeba tomuto faktu péči přizpůsobit.

  Deník Ombretty

  Deník Ombretty

  Rozhodla jsem se, že zmapuji první rok péče o srst cotonka – mojí malé Ombrettky – formou jakéhosi deníku. Nazvala jsem ho Deník Ombretty.
  Po celý rok budu na svých stránkách zveřejňovat informace týkající se česání, koupání mé malé Ombretty v tom konkrétním určitém období jejího věku. Třeba mé příspěvky poslouží dalším majitelům cotonků a usnadní jim péči o srst svých pejsků.

  Adresa

  Píškova 1959
  155 00 Praha 5

  E-mail

  Telefon

  +420 603 107 023

  Sociální sítě