NOVÉ STRÁNKY  

Právě jste otevřeli nové webové stránky www.avanti-coton.cz.

K jejich vytvoření mě přivedlo v polovině roku 2022 mé rozhodnutí zásadním způsobem změnit svou dosavadní profesní činnost (VÍCE –>>)

Nebylo to vůbec jednoduché. Nejprve bylo třeba protřídit veškeré informace z původních stránek a přenést do těch nových to, co bylo dobré a je stále aktuální, a naopak vynechat vše již nefunkční. Musela jsem se naučit obsluhovat stránky zcela jiným způsobem, než jsem byla doposud zvyklá. K umístění textů a obrázků bylo nezbytné využívat nové nástroje …

(trochu bych to přirovnala k úplné rekonstrukci starého panelákového bytu :-))

Vším tím jsem proplula za vydatné pomoci skvělého webmastera Petra Nováka,
kterému tímto za vytvoření nových stránek moc děkuji.

Věřím, že se vám, návštěvníkům, budou stránky líbit a že na nich najdete informace, které hledáte. Že vás, kteří o pořízení pejska teprve uvažujete, okouzlí plemeno Coton de Tuléar, a vám, kteří už doma cotonka máte, pomohou ještě lépe zvládat  péči o srst vašich pejsků.

A teď už jen AVANTI!  VSTUPTE!

Deník Ombretty – kapitoly

V dešti (Deník Ombretty, 7.kapitola)

V dešti (Deník Ombretty, 7.kapitola)

Ombrettce je už devět měsíců…
Zatím zažila převážně jen krásné suché počasí (pro majitele cotonka ideální …)
Co však s Ombrettkou v dešti? Jak ochránit její krásnou bílou srst v plískanicích, které, ať chci nebo nechci, určitě přijdou?

číst více
Koupání (Deník Ombretty, 4.kapitola)

Koupání (Deník Ombretty, 4.kapitola)

Úplně poprvé jsem koupala Ombrettu, když jsme dorazili z její rodné Itálie k nám domů. V jedné fázi cesty jsme kličkovali autem v dost hrozných serpentýnách. To nakonec nezvládla jak Ombrettka, tak ani ostřílený automobilový pasažér Hessie, a obě se poblinkaly … Nezbylo nic jiného než hned po návratu koupat.

číst více
Zátěžová zkouška – víkend na chalupě (Deník Ombretty, 3.kapitola)

Zátěžová zkouška – víkend na chalupě (Deník Ombretty, 3.kapitola)

Na chalupě jsme se letos pustili do rozsáhlejších úprav terénu zahrady. Na mnoha místech je stále odkrytá zemina, která díky teplému a suchému větru poletuje vzduchem stejně tak jako ohromné množství pylu. Zem pokrývají spadlé jehnědy a potůček jindy protékající zahradou neprotéká – je bez vody, jen na dně zůstalo takové polosuché blátíčko …

číst více
Začínáme si zvykat na česání (Deník Ombretty, 2.kapitola)

Začínáme si zvykat na česání (Deník Ombretty, 2.kapitola)

Ombretce jsou necelé čtyři měsíce.
Její srst je heboučká, nadýchaná … Hřebínek projíždí srstí naprosto bez problémů, bez jakéhokoliv zadrhnutí. Ani se nechce věřit, že by tomu mělo být někdy jinak.
Protože ale vím, že “cuchací fáze” je nevyhnutelná, začala jsem s pravidelnou péčí o srst hned v prvních dnech.

číst více
Deník Ombretty

Deník Ombretty

Rozhodla jsem se, že zmapuji první rok péče o srst cotonka – mojí malé Ombrettky – formou jakéhosi deníku. Nazvala jsem ho Deník Ombretty.
Po celý rok budu na svých stránkách zveřejňovat informace týkající se česání, koupání mé malé Ombretty v tom konkrétním určitém období jejího věku. Třeba mé příspěvky poslouží dalším majitelům cotonků a usnadní jim péči o srst svých pejsků.

číst více