S COTONKEM U MOŘE

foto: Nina Svobodová

Své cotonky beru všude s sebou… Dovolenou u moře jsem s nimi sice ještě neabsolvovala, ale kdybych se na takovou cestu se svými pejsky vydala, shrnula bych doporučení pro péči o jejich srst do následujících bodů (předesílám, že bych nechtěla celou dovolenou strávit česáním svých pejsků, nicméně vidina návratu trojnásobné zafilcované srsti je pro mě dostatečným strašákem pro to, abych nějaká opatření přijala):

Před dovolenou bych své cotonky DŮKLADNĚ ROZČESALA a ideálně i vykoupala (následky „nepéče” budou v každém případě podstatně menší)

Pokud bych měla některého cotonka náruživého plavce v moři, každý den po návratu od moře bych jeho srst osprchovala vlažnou vodou (bez použití šampónu).

Cotonka neplavce bych sprchovala v intervalech obden nebo jednou za dva dny. I když se totiž v moří nenamočí, jeho srst bude nasávat slanou vlhkost ze vzduchu – stejně jako naše vlasy – bude hrubší, bude mít tendenci spojovat se do pramínků, na omak bude „lepivá”.

Po opláchnutí normální vodou bych srst důkladně vysušila ručníkem a vetřela do ní trochu kondicionéru rozetřeného do dlaní, případně rovnoměrně nastříkala rozčesávačem.

Srst bych nechala uschnout jen na vzduchu.

Úplným ideálem by bylo suchou srst následně prokartáčovat flexikartáčem, stačí 10 minut ….. No, tak alespoň obden 🙂

  A to si, myslím, musí stačit na to, abych po návratu domů byla schopná uvést srst svých pejsků do přijatelného stavu 🙂

Deník Ombretty – kapitoly

V dešti (Deník Ombretty, 7.kapitola)

V dešti (Deník Ombretty, 7.kapitola)

Ombrettce je už devět měsíců…
Zatím zažila převážně jen krásné suché počasí (pro majitele cotonka ideální …)
Co však s Ombrettkou v dešti? Jak ochránit její krásnou bílou srst v plískanicích, které, ať chci nebo nechci, určitě přijdou?

číst více
Koupání (Deník Ombretty, 4.kapitola)

Koupání (Deník Ombretty, 4.kapitola)

Úplně poprvé jsem koupala Ombrettu, když jsme dorazili z její rodné Itálie k nám domů. V jedné fázi cesty jsme kličkovali autem v dost hrozných serpentýnách. To nakonec nezvládla jak Ombrettka, tak ani ostřílený automobilový pasažér Hessie, a obě se poblinkaly … Nezbylo nic jiného než hned po návratu koupat.

číst více
Zátěžová zkouška – víkend na chalupě (Deník Ombretty, 3.kapitola)

Zátěžová zkouška – víkend na chalupě (Deník Ombretty, 3.kapitola)

Na chalupě jsme se letos pustili do rozsáhlejších úprav terénu zahrady. Na mnoha místech je stále odkrytá zemina, která díky teplému a suchému větru poletuje vzduchem stejně tak jako ohromné množství pylu. Zem pokrývají spadlé jehnědy a potůček jindy protékající zahradou neprotéká – je bez vody, jen na dně zůstalo takové polosuché blátíčko …

číst více
Začínáme si zvykat na česání (Deník Ombretty, 2.kapitola)

Začínáme si zvykat na česání (Deník Ombretty, 2.kapitola)

Ombretce jsou necelé čtyři měsíce.
Její srst je heboučká, nadýchaná … Hřebínek projíždí srstí naprosto bez problémů, bez jakéhokoliv zadrhnutí. Ani se nechce věřit, že by tomu mělo být někdy jinak.
Protože ale vím, že “cuchací fáze” je nevyhnutelná, začala jsem s pravidelnou péčí o srst hned v prvních dnech.

číst více
Deník Ombretty

Deník Ombretty

Rozhodla jsem se, že zmapuji první rok péče o srst cotonka – mojí malé Ombrettky – formou jakéhosi deníku. Nazvala jsem ho Deník Ombretty.
Po celý rok budu na svých stránkách zveřejňovat informace týkající se česání, koupání mé malé Ombretty v tom konkrétním určitém období jejího věku. Třeba mé příspěvky poslouží dalším majitelům cotonků a usnadní jim péči o srst svých pejsků.

číst více