Fotogalerie – kurzy

PODZIMNÍ SÉRIE KURZŮ 2023

 

KOUPÁNÍ COTONKA NEJEN PŘED VÝSTAVOU  (workshop)  – sobota 11. listopadu
JAK SE STARAT O SRST COTONKA  (workshop)  – sobota  4. listopadu 
JAK SE STARAT O SRST COTONKA  (workshop)  – sobota 14. října
Dva první kurzy péče o srst cotonka byli věnovány těm, kteří už pocítili problémy s česáním svých pejsků a potřebovali si osvojit zejména správnou techniku česání. Letošní podzimní sérii kurzů  pak ukončil workshop, ve kterém se jeho účastníci naučili vše, co je potřeba, aby zvládli koupání svého cotonka a jeho následnou úpravu již příště sami.
Co všechno jsme tedy probrali? Dostalo se na vše …
  nezbytná trocha teorie – to proto, aby si majitelé cotonků uvědomili zákonitosti cotoní srsti, jak dochází k její výměně, proč se cuchá, jakou péči vyžaduje …
  nácvik postupů a technik – podstatná část workshopu
  … a také povídání, probírání zkušeností, káva a občerstvení, fotografování …
Pokud vás zajímá více podrobností o tom, jak takový kurz probíhá, počkejte si na článek

JAK TAKOVÝ KURZ PROBÍHÁ 

(sledujte NOVINKY!)
A teď už jen pár dokumentárních fotek:

KOUPÁNÍ COTONKA NEJEN PŘED VÝSTAVOU

WORKSHOP  – neděle 19. února 2023
Jak často koupat? Podle čeho vybírat kosmetiku? Kdy používat vybělovací šampón? Jak narovnat kadeřavou srst? Ředit šampóny či nikoliv? a další …
To všechno jsme při koupání a sušení cotonků probrali v dnešním kurzu 🐾🛁❤️

JAK SE STARAT O SRST COTONKA

WORKSHOP  – sobota 11. února 2023
V sobotu 11.2. proběhl první ze zimní série workshopů v SALONU AVANTI.
Účastnice kurzu „Jak se starat o srst cotonka” přišly vesměs se stejným problémem. Ačkoliv svým cotonkům věnují čas a péči, nedaří se jim udržet srst bez dredů a zacuchanců. Často češou hodiny bez viditelného výsledku.
Jednu z přítomných feneček dala zoufalá majitelka rozčesat do salónu, ze kterého se jí pejsek vrátil dohola ostříhaný s tím, že srst nejde rozčesat … Teď zkusila druhou možnost, naučit se česat svého cotonka sama. A to, myslím, zvládla naprosto s přehledem.

A v čem vidím největší problém v péči o srst cotonka u účastníků mých kurzů? Určitě to není čas nebo chuť se svému pejskovi věnovat. Největší rezervy vidím v technice česání a částečně i v nedostatečném nebo nevhodném vybavení – hřebeny, kartáče, kosmetika …

Fotografie účastníků kurzu:

JAK SE STARAT O SRST COTONKA

WORKSHOP  – sobota 12. listopadu 2022

Společným jmenovatelem dnešního kurzu byla potřeba dvou majitelek cotonků (třetí účastnice se omluvila) vyřešit problém se zacuchanou srstí svých pejsků.
1 a 1/2 letá cotoní slečna Arletka  byla před třičtvrtě rokem kvůli zacuchání ostříhaná nakrátko.
U druhé 8 měsíční fenečky její majitelku zaskočil nečekaně rychlý nástup fáze výměny štěněcí srsti za dospělou, a tak se kožíšek malé Miji totálně zacuchal.
Cílem kurzu bylo naučit majitelky cotonků ČESAT a ROZČESÁVAT (už zcuchanou srst). A to se, myslím, povedlo. Velmi rychle si osvojily potřebné grify a i obě fenečky zvládly česací maraton s naprostým přehledem.

Mou speciální odměnou pak byla radost obou majitelek cotonků z toho, že TEĎ UŽ VĚDÍ, JAK NA TO 

Pár fotografií dnešních hlavních aktérů:

UPRAVUJTE SVÉHO COTONKA SAMI

INDIVIDUÁLNÍ KURZ  – sobota 22. října 2022

Převážnou část zájemců o kurzy péče o srst tvoří ženy. První letošní individuální kurz absolvoval muž.

Majitel cotonka přijel na kurz až ze severu Čech. Záměr byl jasný. Naučit se vše, co se týká úpravy srsti cotonka tak, aby byl po absolvování kurzu schopen si svého pejska kompletně upravit sám.
Charismatický páníček ročního Maxe byl neuvěřitelně šikovný a na výsledku to bylo opravdu vidět.

Dnešní fotografie:

JAK SE STARAT O SRST COTONKA

WORKSHOP  – sobota 15. října 2022
Po dlouhé době (zdá se, že Covid všechno na čas zastavil…) jsem zorganizovala workshop pro ty, kteří mají zájem se naučit lépe pečovat o srst svých cotonků. Se třemi účastníky kurzu, majitelkami pejsků Pendy, Belly a Buddyho (víc se jich do salónku ani nevejde :-)), jsme strávily velmi příjemný den.
Těší mně nadšení a chuť lidí něco se naučit, těší mě, že další tři krásní cotonci budou díky péči svých páníčků ještě krásnější 🙂 🙂 

Dnešní účastníci:

JAK SE STARAT O SRST COTONKA

WORKSHOP – sobota 19. října 2019
Kulturní centrum PRŮHON, Praha 6, Socháňova 27/1220 

I druhé setkání majitelů cotonků, kteří se chtěli naučit pečovat o srst svého pejska, se vydařil. Prostředí Kulturního centra Průhon bylo velmi příjemné, měli jsme dostatek prostoru i světla pro svou práci.
Nejdříve trochu teorie, a pak už konkrétní nácvik technik česání cotonní srsti. Účastníci si mohli vyzkoušet různé druhy nástrojů, k použití byly také rozčesávače různých kosmetických značek.

Zbyl čas i na malé občerstvení s kávou…

JAK SE STARAT O SRST COTONKA

WORKSHOP – sobota 9.září 2017
na adrese: Na Dolinách 8/30, 147 00 Praha 4 – v prostorách „YAKO DOMA“

Na prvním workshopu se ze sedmi přihlášených účastníků nakonec sešli čtyři majitelé cotonků. Přesněji tři současní majitelé cotonků se svými pejsky a jeden budoucí – po skončení workshopu si nová panička jela vyzvednout své cotonní štěňátko … Čtyři a půl hodiny příjemně stráveného času s lidmi, kteří chtějí pečovat o své cotonky co nejlépe.
Účastníci si nejprve vyslechli trochu nezbytné teorie, a pak už kromě přestávky na občerstvení a venčení psích miláčků, věnovali veškerý čas česání. Vyzkoušeli nástroje i kosmetiku, různé techniky a způsoby česání cotonní srsti a vyzkoušeli v praxi, jak rozčesávat už zacuchanou srst … V poslední části programu se rozčesaným cotonkům ještě upravily tlapky, a pak už honem domů … Účastníci to neměli právě blízko – České Budějovice, Zlín, Liberec a jedna Praha …