Fotogalerie – kurzy

WORKSHOP  – sobota 12. listopadu 2022
SALON AVANTI, Praha 5, Bronzová 2016/13

Společným jmenovatelem dnešního kurzu byla potřeba dvou majitelek cotonků (třetí účastnice se omluvila) vyřešit problém se zacuchanou srstí svých pejsků.
1 a 1/2 letá cotoní slečna Arletka  byla před třičtvrtě rokem kvůli zacuchání ostříhaná nakrátko.
U druhé 8 měsíční fenečky její majitelku zaskočil nečekaně rychlý nástup fáze výměny štěněcí srsti za dospělou, a tak se kožíšek malé Miji totálně zacuchal.
Cílem kurzu bylo naučit majitelky cotonků ČESAT a ROZČESÁVAT (už zcuchanou srst). A to se, myslím, povedlo. Velmi rychle si osvojily potřebné grify a i obě fenečky zvládly česací maraton s naprostým přehledem.

Mou speciální odměnou pak byla radost obou majitelek cotonků z toho, že TEĎ UŽ VĚDÍ, JAK NA TO 

WORKSHOP LISTOPAD 2022

Pár fotografií dnešních hlavních aktérů:

INDIVIDUÁLNÍ KURZ  – sobota 22. října 2022
SALON AVANTI, Praha 5, Bronzová 2016/13

Převážnou část zájemců o kurzy péče o srst tvoří ženy. První letošní individuální kurz absolvoval muž.

Majitel cotonka přijel na kurz až ze severu Čech. Záměr byl jasný. Naučit se vše, co se týká úpravy srsti cotonka tak, aby byl po absolvování kurzu schopen si svého pejska kompletně upravit sám.
Charismatický páníček ročního Maxe byl neuvěřitelně šikovný a na výsledku to bylo opravdu vidět.

INDIVIDUÁLNÍ KURZ –

upravujte svého cotonka sami

ŘÍJEN 2022

Pár fotografií dnešních hlavních aktérů:

WORKSHOP  – sobota 15. října 2022
SALON AVANTI, Praha 5, Bronzová 2016/13

Po dlouhé době (zdá se, že Covid všechno na čas zastavil…) jsem zorganizovala workshop pro ty, kteří mají zájem se naučit lépe pečovat o srst svých cotonků. Se třemi účastníky kurzu, majitelkami pejsků Pendy, Belly a Buddyho (víc se jich do salónku ani nevejde :-)), jsme strávily velmi příjemný den.
Těší mně nadšení a chuť lidí něco se naučit, těší mě, že další tři krásní cotonci budou díky péči svých páníčků ještě krásnější 🙂 🙂 

WORKSHOP ŘÍJEN 2022

Pár fotografií dnešních hlavních aktérů:

WORKSHOP – sobota 19. října 2019
Kulturní centrum PRŮHON, Praha 6, Socháňova 27/1220 

I druhé setkání majitelů cotonků, kteří se chtěli naučit pečovat o srst svého pejska, se vydařil. Prostředí Kulturního centra Průhon bylo velmi příjemné, měli jsme dostatek prostoru i světla pro svou práci.
Nejdříve trochu teorie, a pak už konkrétní nácvik technik česání cotonní srsti. Účastníci si mohli vyzkoušet různé druhy nástrojů, k použití byly také rozčesávače různých kosmetických značek.

Zbyl čas i na malé občerstvení s kávou…

WORKSHOP – sobota 9.září 2017
na adrese: Na Dolinách 8/30, 147 00 Praha 4 – v prostorách „YAKO DOMA“

Na prvním workshopu se ze sedmi přihlášených účastníků nakonec sešli čtyři majitelé cotonků. Přesněji tři současní majitelé cotonků se svými pejsky a jeden budoucí – po skončení workshopu si nová panička jela vyzvednout své cotonní štěňátko … Čtyři a půl hodiny příjemně stráveného času s lidmi, kteří chtějí pečovat o své cotonky co nejlépe.
Účastníci si nejprve vyslechli trochu nezbytné teorie, a pak už kromě přestávky na občerstvení a venčení psích miláčků, věnovali veškerý čas česání. Vyzkoušeli nástroje i kosmetiku, různé techniky a způsoby česání cotonní srsti a vyzkoušeli v praxi, jak rozčesávat už zacuchanou srst … V poslední části programu se rozčesaným cotonkům ještě upravily tlapky, a pak už honem domů … Účastníci to neměli právě blízko – České Budějovice, Zlín, Liberec a jedna Praha …