MOJI PEJSCI 

OMBRETTA

Cotonbrie Ombretta Bianca se narodila 12. ledna 2018 v italském městě Macerata v chovatelské stanici Cotonbrie.

Po smrti mé první fenečky Bennie jsem si nějak nemohla zvyknout, že už doma nemám dva pejsky… Bennie mi chyběla …
Začala jsem si pohrávat s myšlenkou, že si k Hessie pořídím nové štěňátko, … a zkusím se porozhlédnout po zahraničních chovatelských stanicích.
No a vzhledem k tomu, že Itálie, italština a všechno italské je další z mých velkých lásek, bylo rozhodování jednoduché. Volba padla na italskou chovatelskou stanici Cotonbrie chovatelky Elisabetta de Luca. V září 2017 jsme se dohodly a v lednu se moje vytoužená Ombrettka narodila. 
Od prvního dne života jsem sledovala její vývoj prostřednictvím fotografií a krátkých videí zasílaných chovatelkou a těšila jsem se na dobu, kdy si pro naši novou malou princeznu pojedu.
Po Velikonocích jsme podnikli s manželem velkou cestu a vydali se i s Hessienkou do Itálie …
Ombrettka byla nádherná!!!
Cestu do nového domova zvládla na výbornou.

 

HESSIE

HESSIE se narodila 3.2.2009 v Sedlčanech, v chovatelské stanici Bavlníkový květ .

Výběr svého druhého pejska jsem neponechala náhodě a pečlivě jsem si vybírala. Okouzlil mě cotonek Apache zkušené chovatelky cotonků paní Zity Vondrové. Drobnější cotonek s nádhernou hlavičkou, výborným pigmentem a krásnou splývavou srstí. I maminka Emilka byla krásná, a tak jsem doufala, že se jim štěňátka povedou… A Hessie se, myslím, opravdu povedla. Je droboučká, má krásnou stavbu těla, sytý pigment a heboučkou srst. Navíc je nesmírně milá a mazlivá. Co víc bych si mohla přát !

 

BENNIE – můj první cotonek

Jako HOKKO BELAMONTY (tak zní její oficiální jméno) se narodila spolu s dalšími čtyřmi sourozenci dne 18.3.2002 v Brně, v chovatelské stanici Belamonty.
Vybrat si jen jedno štěňátko vůbec nebylo lehké. Všechny ty malé chlupaté kouličky byly nádherné… Nakonec si mě získala nejvíce zbarvená fenečka… Moje krásná barevná Hokko !
V té době jsem ještě netušila, že, až budeme chodit na výstavy, bude její barevnost někdy vadit…
Dala jsem jí jméno Bennie, nějak mi ” Hokko ” nepřirostlo k srdci. Vyrostla z ní moc krásná fenečka. Všude, kam jsme přišly, budila pozornost. Nosila se jako královna. S Bennie jsme toho spolu hodně absolvovaly, všude jsem ji brala s sebou. Byla schopná ujít spoustu kilometrů, jen do houští nelezla. Větvičky se jí zapletly do kožíšku, a to ji hrozně štvalo…
Ve dvou letech měla poprvé štěňátka, a pak ještě jednou za dva roky a o své dětičky se vždycky vzorně starala.