VÝSLEDKY VÝSTAV

Ombrettka konečně nabrala svou původní kondici (byla vzornou a starostlivou maminkou 3 zbojníků), Evelýnka dospěla do výstavního věku a Hessie, ta je na výstavy připravená vždycky, miluje se předvádět ve výstavním kruhu :-), a tak jsme za poslední půlrok absolvovali několik úspěšných výstav. Zapsání výsledků na stránky trochu pokulhávalo, ale to jsem teď napravila.

29. 2. 2024

Nejúspěšnějším článkem mé cotoní smečky je jednoznačně Evelýnka. 7 výstav, 7 exelentních posudků! Pro mě by byla královnou i bez výsledků, ale samozřejmě mě hodně těší,
že i rozhodčí jsou (ve velmi vzácné shodě) z Evelýnky nadšení.
Má opravdu krásné posudky a mně se několikrát dostalo od rozhodčího i úžasného slovního ocenění. Mám velkou radost!

Některých výstav se zúčastnila i moje Hessie. Volím ty výstavy, které nejsou příliš daleko od našeho bydliště, Hessie totiž,
na rozdíl od vystupování v kruhu, jízdu autem zrovna nemusí … Výstavy jí ale moc baví a všude sklízí vysoká zasloužená ocenění. Závěrem minulého roku získala titul Gran Šampion ČR.

Ombrettka se dostávala do kondice po štěňátkách spíše pomalu … Nicméně získaná ocenění potvrzují její kvalitu. Dělá mi stále radost. Ke konci roku splnila podmínky pro získání titulu Šampion ČMKU!

Všechny výsledky z výstav jsou doplněny… Věřím, že se mi teď už podaří udržovat je v aktuálním stavu 🙂

Deník Ombretty – kapitoly

V dešti (Deník Ombretty, 7.kapitola)

V dešti (Deník Ombretty, 7.kapitola)

Ombrettce je už devět měsíců…
Zatím zažila převážně jen krásné suché počasí (pro majitele cotonka ideální …)
Co však s Ombrettkou v dešti? Jak ochránit její krásnou bílou srst v plískanicích, které, ať chci nebo nechci, určitě přijdou?

číst více
Koupání (Deník Ombretty, 4.kapitola)

Koupání (Deník Ombretty, 4.kapitola)

Úplně poprvé jsem koupala Ombrettu, když jsme dorazili z její rodné Itálie k nám domů. V jedné fázi cesty jsme kličkovali autem v dost hrozných serpentýnách. To nakonec nezvládla jak Ombrettka, tak ani ostřílený automobilový pasažér Hessie, a obě se poblinkaly … Nezbylo nic jiného než hned po návratu koupat.

číst více
Zátěžová zkouška – víkend na chalupě (Deník Ombretty, 3.kapitola)

Zátěžová zkouška – víkend na chalupě (Deník Ombretty, 3.kapitola)

Na chalupě jsme se letos pustili do rozsáhlejších úprav terénu zahrady. Na mnoha místech je stále odkrytá zemina, která díky teplému a suchému větru poletuje vzduchem stejně tak jako ohromné množství pylu. Zem pokrývají spadlé jehnědy a potůček jindy protékající zahradou neprotéká – je bez vody, jen na dně zůstalo takové polosuché blátíčko …

číst více
Začínáme si zvykat na česání (Deník Ombretty, 2.kapitola)

Začínáme si zvykat na česání (Deník Ombretty, 2.kapitola)

Ombretce jsou necelé čtyři měsíce.
Její srst je heboučká, nadýchaná … Hřebínek projíždí srstí naprosto bez problémů, bez jakéhokoliv zadrhnutí. Ani se nechce věřit, že by tomu mělo být někdy jinak.
Protože ale vím, že “cuchací fáze” je nevyhnutelná, začala jsem s pravidelnou péčí o srst hned v prvních dnech.

číst více
Deník Ombretty

Deník Ombretty

Rozhodla jsem se, že zmapuji první rok péče o srst cotonka – mojí malé Ombrettky – formou jakéhosi deníku. Nazvala jsem ho Deník Ombretty.
Po celý rok budu na svých stránkách zveřejňovat informace týkající se česání, koupání mé malé Ombretty v tom konkrétním určitém období jejího věku. Třeba mé příspěvky poslouží dalším majitelům cotonků a usnadní jim péči o srst svých pejsků.

číst více