JAK PEČOVAT O SRST COTONKA – workshop

 

Ať už s sebou přivedete vaše nedávno pořízené štěňátko se srstí jak nadýchané chmýří anebo přijdete s dospělým pejskem, s jehož zacuchanou srstí si nevíte rady, měli byste mít po absolvování tohoto workshopu jasno v tom, jak o srst vašeho pejska správně pečovat.


 

V úvodní části získáte spoustu nezbytných informací. Dozvíte se, jakým způsobem a jak často pejska česat, jak předcházet zacuchání jeho srsti a jaké nástroje je dobré si pořídit. Zjistíte, proč se zdá péče o srst v prvních měsících života vašeho pejska tak snadná a jak je možné, že se psí kožíšek najednou tak hrozně cuchá …! Řekneme si také, jak často koupat, jaké přípravky používat a kde je možné kvalitní kosmetiku pořídit.

V následující praktické části si teoretické poznatky vyzkoušíte v praxi. Společně učešeme srst všech zúčastněných pejsků. Ze zkušenosti vím, že bude dostatek příležitosti prakticky si nacvičit i rozčesání již zacuchané srsti…

 

 

 

 

 

Po krátké přestávce s malým občerstvením, upravím všem cotonkům tlapky a délku závěsu, odvážnější se mohou pokusit dle instrukcí upravit si tlapky svých cotonků sami.

Na závěr workshopu pak už jen informace, jaké jsou možnosti úpravy vašeho cotonka do budoucna. Jestli dáte přednost klasické úpravě, tzn., ponecháte srst vašeho pejska dlouhou, nebo se rozhodnete pro ostříhání. Společně můžeme prodiskutovat výhody či nevýhody obou variant. Zbyde i dostatek času pro vaše dotazy a společné foto.


JIŽ PROBĚHLO:


 

WORKSHOP – sobota 19. října 2019
Kulturní centrum PRŮHON, Praha 6, Socháňova 27/1220 

I druhé setkání majitelů cotonků, kteří se chtěli naučit pečovat o srst svého pejska, se vydařil. Prostředí Kulturního centra Průhon bylo velmi příjemné, měli jsme dostatek prostoru i světla pro svou práci.

Nejdříve trochu teorie, a pak už konkrétní nácvik technik česání cotonní srsti. Účastníci si mohli vyzkoušet různé druhy nástrojů, k použití byly také rozčesávače různých kosmetických značek.

Zbyl čas i na malé občerstvení s kávou…

fotografie z akce ZDE

 


WORKSHOP – sobota 9.září 2017
na adrese: Na Dolinách 8/30, 147 00 Praha 4 – v prostorách „YAKO DOMA“

Na prvním workshopu se ze sedmi přihlášených účastníků nakonec sešli čtyři majitelé cotonků. Přesněji tři současní majitelé cotonků se svými pejsky a jeden budoucí – po skončení workshopu si nová panička jela vyzvednout své cotonní štěňátko … Čtyři a půl hodiny příjemně stráveného času s lidmi, kteří chtějí pečovat o své cotonky co nejlépe… Účastníci si nejprve vyslechli trochu nezbytné teorie, a pak už kromě přestávky na občerstvení a venčení psích miláčků, věnovali veškerý čas česání. Vyzkoušeli nástroje i kosmetiku, různé techniky a způsoby česání cotonní srsti a vyzkoušeli v praxi, jak rozčesávat už zacuchanou srst … V poslední části programu se rozčesaným cotonkům ještě upravily tlapky, a pak už honem domů … Účastníci to neměli právě blízko – České Budějovice, Zlín, Liberec a jedna Praha …

fotografie z akce ZDE