Trimování

 
 
 

Trimování je speciální úprava srsti psů. Jedná se vlastně o vytrhávání staré odrostlé srsti pomocí tzv. trimovacího nože. Odstraňovat starou srst je možné i lávovým kamenem (pemzou) nebo kouskem staré pilky na železo. Někdo dává přednost vytrhávání staré srsti pouze prsty.

Trimují se především drsnosrstí pejsci -. teriéři a knírači, hrubosrstí jezevčíci a určitým způsobem trimování se upravují například i španělé. Trimováním si srst zachovává požadovanou kvalitu, hlavně termoizolační schopnosti a velmi dobře se udržuje – necuchá se a téměř se nešpiní. Kromě toho se pravidelným trimováním dosáhne krásně vybarvené srsti.

 
 
   

Na rozdíl od stříhání, kdy je dobré předem pejska vykoupat, před trimováním by se srst neměla minimálně čtrnáct dnů před úpravou šampónovat. Vhodnější variantou je přivést na trimování psa špinavého …
Koupání je naopak vhodné zařadit jako následnou proceduru po trimování. Kůže pejska je přeci jen vytrháváním srsti trochu podrážděná, a tak je dobré ji zklidnit kvalitním kondicionérem.

Trimování je fyzicky dost namáhavá záležitost a upravit pejska tímto způsobem trvá cca 2 – 4 hodiny.

Doporučené intervaly mezi jednotlivým trimováním jsou 4 – 5 měsíců, minimálně však alespoň 2x do roka.