Služby

Stříhání

                 

Pro kvalitní ostříhání pejska je nezbytně nutná předchozí příprava srsti ke stříhání. Pejsek je nejprve vykoupán, srst důkladně rozčesána a nakonec za stálého kartáčování vyfoukána teplým vzduchem. Výsledkem je čistá, hladká srst, připravená k další úpravě. Základem stříhání v SALONU AVANTI jsou standardní střihy jednotlivých plemen upravené „na míru“ konkrétním pejskům a s ohledem na přání majitelů. Více»

Trimování

 

 

 

 Trimování je speciální úprava srsti psů. Jedná se vlastně o vytrhávání staré odrostlé srsti pomocí tzv. trimovacího nože. Odstraňovat starou srst je možné i lávovým kamenem (pemzou) nebo kouskem staré pilky na železo. Někdo dává přednost vytrhávání staré srsti pouze prsty.

Trimují se především drsnosrstí pejsci -. teriéři a knírači, hrubosrstí jezevčíci a určitým způsobem trimování se upravují například i španělé. Trimováním si srst zachovává požadovanou kvalitu, hlavně termoizolační schopnosti a velmi dobře se udržuje – necuchá se a téměř se nešpiní. Kromě toho se správným a pravidelnným trimováním dosáhne krásně vybarvené srsti Vice »

Výstavní úpravaJak sám název napovídá, jedná se o takovou úpravu srsti, která je předepsaná pro konkrétní plemeno a je vyžadovaná při posuzování pejsků na výstavách či bonitacích.
Dlouhosrstá plemena a pejsci, kteří se stříhají, se upravují většinou jeden nebo dva dny před výstavou. Více»