JAK PEČOVAT O DLOUHOU SRST COTONKA – workshop

 

Ať už s sebou přivedete vaše nedávno pořízené štěňátko se srstí jak nadýchané chmýří anebo přijdete s dospělým pejskem, s jehož zacuchanou srstí si nevíte rady, měli byste mít po absolvování tohoto workshopu zcela jasno v tom, jak o srst vašeho pejska správně pečovat.


 

 

V úvodní části získáte spoustu nezbytných informací. Dozvíte se, jakým způsobem a jak často pejska česat, jak předcházet zacuchání srsti, a jaké nástroje pro kvalitní péči o srst vašeho pejska budete potřebovat. Zjistíte, proč se zdá péče o srst v prvních měsících života vašeho pejska tak snadná a jak je možné, že se váš pejsek najednou tak totálně zacuchal! Také si řekneme si, jak správně koupat, které šampóny a kondicionéry používat. Jak při koupání umýt pejskům hlavičku, abyste jim nenalili vodu do oušek nebo do čenichu… A také jak šampóny ředit, kdy aplikovat na srst kondicionér a jakým způsobem srst vašeho pejska usušit.

V následující praktické části si nově nabyté teoretické poznatky vyzkoušíte v praxi. Pod odborným vedením společně učešeme srst všech zúčastněných pejsků. Ze zkušenosti vím, že bude dostatek příležitosti prakticky si nacvičit i rozčesání již zacuchané srsti…

 

 

 

 

 

 

Po krátké přestávce s malým občerstvením, upravím všem cotonkům tlapky a délku závěsu, odvážnější se mohou pokusit dle instrukcí upravit si tlapky svých cotonků sami.

Na závěr workshopu pak už jen informace, jaké jsou možnosti úpravy vašeho cotonka do budoucna. Jestli dáte přednost klasické úpravě, tzn., ponecháte srst vašeho pejska dlouhou, nebo se rozhodnete pro ostříhání. Společně můžeme prodiskutovat výhody či nevýhody obou variant. Zbude i dostatek času pro vaše dotazy a společná foto.


DOBA TRVÁNÍ: cca 4 hodiny
POČET ÚČASTNÍKŮ: max. 10 (v případě MINIworkshopu – max. 3)
CENA: 1 300,- Kč
REZERVACE ÚČASTI:

                1) odesláním vyplněné přihlášky na adresu: info@avanti-coton.cz (.PDF) (.DOCX)
                2) úhradou zálohy ve výši 200 Kč (č. účtu uvedené v přihlášce)


NOVÝ TERMÍN!


sobota 8.9. 2018 v 10.00 


 

JIŽ PROBĚHLO:

WORKSHOP – sobota 9.září 2017
na adrese: Na Dolinách 8/30, 147 00 Praha 4 – v prostorách „YAKO DOMA“

Na prvním workshopu se ze sedmi přihlášených účastníků nakonec sešli čtyři majitelé cotonků. Přesněji tři současní majitelé cotonků se svými pejsky a jeden budoucí – po skončení workshopu si nová panička jela vyzvednout své cotonní štěňátko … Čtyři a půl hodiny příjemně stráveného času s lidmi, kteří chtějí pečovat o své cotonky co nejlépe… Účastníci si nejprve vyslechli trochu nezbytné teorie, a pak už kromě přestávky na občerstvení a venčení psích miláčků, věnovali veškerý čas česání. Vyzkoušeli nástroje i kosmetiku, různé techniky a způsoby česání cotonní srsti a vyzkoušeli v praxi, jak rozčesávat už zacuchanou srst … V poslední části programu se rozčesaným cotonkům ještě upravily tlapky, a pak už honem domů … Účastníci to neměli právě blízko – České Budějovice, Zlín, Liberec a jedna Praha …

fotografie z akce ZDE